Καλώς ήρθατε

Ο  συγκεκριμένος ιστότοπος απευθύνεται τόσο σε μαθητές του ΕΠΑ.Λ όσο και σε εκπαιδευτικούς του Μηχανολογικού τομέα και όχι μόνο.

Σε ότι αφορά τους μαθητές αρχικά αποσκοπεί να δημιουργήσει το απαιτούμενο υπόβαθρο για τη θεωρητική κατάρτιση στην ειδικότητα των Ψυκτικών Εγκαταστάσεων και Κλιματισμού, με στόχους α/ την εισαγωγή τους στη τριτοβάθμια εκπαίδευση β/ την παροχή πρακτικών γνώσεων και βασικών δεξιοτήτων, σε όσους επιθυμούν απλά να αποκτήσουν υπόβαθρο τεχνικού Ψυκτικών Εγκαταστάσεων.

Επίσης οι συνάδελφοι εκπαιδευτικοί του Μηχανολογικού Τομέα μπορούν να βρουν χρήσιμα στοιχεία και εποπτικό υλικό, που θα τους βοηθήσουν να βελτιώσουν το εκπαιδευτικό τους έργο. Επιπλέον παρουσιάζονται χρήσιμοι σύνδεσμοι σε εκπαιδευτική νομοθεσία που πιστεύουμε ότι θα βοηθήσει κάθε συνάδελφο.

Κάποια σημεία του ισότοπου είναι μέχρι στιγμής υπό κατασκευή. Θεωρούμε πως σύντομα ο ιστότοπος αυτός θα αποτελέσει ένα εύχρηστο και  χρήσιμο εργαλείο για όλους!

Partly Cloudy

Patra