Παρασκευή 20 Δεκέμβρη 2013

Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση της βιβλιοθήκης μας

Σήμερα, για μια ακόμη χρονιά, ανοίξαμε τη βιβλιοθήκη του σχολείου μας σαν ζεστή αγκαλιά και υποδεχθήκαμε όλους τους μαθητές του σχολείου μας.

Καθ΄ όλη τη διάρκεια της ημέρας οι μαθητές επισκέπτονταν την έκθεση βιβλίου, επέλεγαν τα βιβλία που θα δανείζονταν για να διαβάσουν κατά τη διάρκεια των διακοπών και απολάμβαναν ένα γλυκάκι, κέρασμα απο τα χεράκια των μαθητών της Γ' Τάξης που οργάνωσαν τη Χριστουγεννιάτικη αυτή εκδήλωση μαζί με την υπεύθυνη καθηγήτρια της βιβλιοθήκης, κα Βάσω Βούλγαρη.

Οι μαθητές που οργάνωσαν με μεράκι και έφεραν εις πέρας την εκδήλωση αυτή ήταν :

Νικολού Ελένη, Σγατζή Νάσια, Πέτρου Κατερίνα, Κωστοπούλου Βίκυ, Κούρτη Δήμητρα, Κουρκούβελου Παναγιώτα, Μπόλλο Εύα, Κράβαρης Δημήτρης, Κόκκαλης Βαγγέλης, Τσατσαρώνης Βασίλης.

Ευχαριστούμε πολύ όλες τις μαμάδες για τις υπέροχες συνταγές των κερασμάτων (και όχι μόνο..).

bk01 bk06bk04
bk07 bk09bk10