Σάββατο 9 και Κυριακή 10 Απρίλη 2016

Thessaloniki Dance Festival

03

Το Σάββατο 9 και την Κυριακή 10 Απριλίου 2016 έγινε το TDF ή Thessaloniki Dance Festival, μια διοργάνωση της σχολής "All Star", στη Θεσσαλονίκη.

01

Για δεύτερη συνεχή χρονιά συμμετείχαν αθλητές από 33 χώρες. Στο διαγωνισμό συμμετείχε και ο δικός μας Δημήτρης Μπιλιούρης του Γ3 Τμήματος με την ντάμα του Παρασκευή Τσαμπούρη. Διαγωνίστηκαν στο WDSF Latin & Standard Competition που έλαβε χώρα στο εκθεσιακό κέντρο "Ι.Βελλίδης" στην κατηγορία Junior I.

Διαγωνίστηκαν στα αγωνίσματα OneDance Chacha και OneDance Jive και με την υποστήριξη της σχολής τους "IndepenDance studio" πήραν την πρώτη θέση με 2 χρυσά μετάλλια!

Πάντα επιτυχίες!

02