Κυριακή 15 Νοέμβρη 2015

19ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Kyokushinkai Καράτε

Την Κυριακή 15 Νοεμβρίου, στις 9:30 το πρωί, διεξήχθη στο Βόλο το 19ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα kyokushinkai karate από τον Γιάννη Στεφάνου. Το εν λόγω πρωτάθλημα διεξήχθει στο κλειστό γυμναστήριο Ε.Α.Κ Βόλου με την συμμετοχή αθλητών και αθλητριών όλων των κατηγοριών (παίδων-κορασίδων, Εφήβων, Νέων Ανδρών-Γυναικών και Ανδρών-Γυναικών).

Από το σχολείο μας συμμετείχαν δύο μαθητές μας : η Μαρία Πούλιου του Γ2 τμήματος και ο Παναγιώτης Αλιώρης του Β2 τμήματος.

Η Μαρία μας πήρε την 1η Θέση στους δυναμικούς αγώνες Κούμιτε (kumite, νοκ-Ντάουν πλήρους επαφής) και τη 2η Θέση στα Κάτα (kata, αγώνες μεταξύ δύο αθλητών με υποτιθέμενους αντιπάλους).

Ο Παναγιώτης μας πήρε, επίσης, την 1η Θέση στους δυναμικούς αγώνες Κούμιτε και τη 2η Θέση στα Κάτα.

Δικαίωμα συμμετοχής στο επίσημο πρωτάθλημα του Kyokushinkai Karate έχουν μόνο οι σύλλογοι που συνεργάζονται με τον εκπρόσωπο κ. Ιωάννη Στεφάνου, που ανήκουν στην Ελληνική Ομοσπονδία Καράτε ΕΛ.Ο.Κ και οι αθλητές τους που έχουν δελτίο της Ομοσπονδίας.

Παναγιώτης Αλιώρης

Alioris 01a