Πέμπτη 3 Απρίλη 2014

Δράση προγράμματος "Σεισμοί: Αιτίες και Μέτρα Προστασίας"

Sis06Την Πέμπτη 3 Απριλίου πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας ενημερωτική και βιωματική δράση με θέμα : «Σεισμοί: Αιτίες και Μέτρα Προστασίας».

Η ενημέρωση έγινε από τον κύριο Παναγιώτη Τσιρούνη εκπρόσωπο της Ελληνικής Ομάδας Διάσωσης και την παρακολούθησαν οι μαθητές των τμημάτων Α1, Α2, Α3, Β1, Β2 και Β4 που συμμετέχουν στο πρόγραμμα περιβαλλοντικής εκπαίδευσης με θέμα τους Σεισμούς.

Η δράση οργανώθηκε από τους καθηγητές κ. Σταύρο Γαρουφαλή ΠΕ04, κα. Μαρία Χαμούλια ΠΕ2 και κα. Δέσποινα Γιάλβαλη ΠΕ03 στα πλαίσια της διαθεματικότητας των μαθημάτων της Γεωγραφίας, της Ιστορίας και της Φυσικής που διδάσκονται στα αντίστοιχα τμήματα

Τι πρέπει να κάνουμε όταν γίνει σεισμός;

Ενημέρωση από τον εθελοντή κ. Παναγιώτη Τσιρούνη.

Ενημέρωση από τον εθελοντή κ. Παναγιώτη Τσιρούνη.

Sis01

Sis02