Κατασκευές μαθητών και μαθητριών σχολικού έτους 2015-2016

*Αεροπλάνα
*Αυτοκίνητα

seminario
Υλικό από βιωματική παρουσίαση για την λειτουργία εργαστηρίου τεχνολογίας (Επιμέλεια : κ.Τούρλος - κ. Κονταξής)

*Χάραξη - μετρήσεις
*Κοπή υλικών
*Λείανση και φινίρισμα υλικών
*Ενώσεις - συναρμολογήσεις

Απλές κατασκευές

Στο διδακτικό έτος 2015-2016 , οι μαθητές/τριες των 6 τμημάτων της α΄τάξης ολοκλήρωσαν 130 κατασκευές ατομικών έργων , που παρακάτω παρουσιάζονται σε 5 ενότητες , σύμφωνα με τους προτεινόμενους από το πρόγραμμα σπουδών , τεχνολογικούς άξονες.
  ( για να δείτε σε μεγένθυση τίς εικόνες κάντε κλίκ πάνω στην αντίστοιχη εικόνα και στη συνέχεια για διαδοχική προβολή των επόμενων στο βελάκι που εμφανίζεται στο δεξί μέσο κάθε εικόνας. Για επιστροφή σε προηγούμενη , πατήστε κλίκ στο αριστερό μέσο της κάθε εικόνας)

ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΕΣ ΜΕΤΑΦΟΡΩΝ*

• Πύραυλος
  • Αεροπλάνο