Ενότητα : ΕΡΕΥΝΑ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΣΜΟΣ
                                                                                                              Συμμ
ετοχή σε σεμινάρια-ημερίδες

Σχολικό έτος 2016 - 2017
     Εικόνες και υλικό από σεμινάρια και ημερίδες διεξήχθηκαν κατά το σχολικό έτος 2016- 2017. Παρακάτω παρουσιάζεται φωτογραφικό υλικό από τα διάφορα σεμινάρια και ημερίδες, που υπήρξε συμμετοχή μου στις εισηγήσεις των προγραμμάτων τους. Το υλικό των παρουσιάσεών μου υπάρχει στις ιστοσελίδες των συμβούλων που τα διοργάνωσαν.

Επιμορφωτική δράση των σχολικοών συμβούλων Δ.Ε. με έδρα στη Β΄ Αθήνας και το 2ο Π.Ε.Κ. Αθήνας με θέμα: “Σχεδιασμός, Μεθοδολογία και Διδακτική Πράξη στο σύγχρονο σχολείο”. 2η Ημέρα: «Χρήση εικονικού εργαστηρίου για το μάθημα της Τεχνολογίας, Simulation Labs and Technology» . Τετάρτη 15/03/2017

Επιμορφωτική δράση των σχολικοών συμβούλων Δ.Ε. με έδρα στη Β΄ Αθήνας και το 2ο Π.Ε.Κ. Αθήνας με θέμα: “Σχεδιασμός, Μεθοδολογία και Διδακτική Πράξη στο σύγχρονο σχολείο”. 1η Ημέρα: «Καλές Πρακτικές για τη διδασκαλία της Τεχνολογίας». Τετάρτη 08/03/2017.

Ημερίδα που διοργανώθηκε από τους σχολικούς συμβούλουςΑλέξανδρο Παπαδημητρίου και Στυλιανό Καραγιάννη , στο 6ο ΕΠΑΛ Αθηνών (Νέστου 4, Πλατεία Μαβίλη), την Τρίτη 6 Δεκέμβρη.

Επιμορφωτικό σεμινάριο με θέμα: «Καλές διδακτικές πρακτικές του μαθήματος της Τεχνολογίας, Χρήση εικονικού εργαστηρίου». Πραγματοποιήθηκε στις 02-12-2016, ημέρα Παρασκευή και ώρες 12:00 – 14:00 μ.μ.  στη Σιβιτανίδειο Δημόσια Σχολή Τεχνών και Επαγγελμάτων.

Σχολικό έτος 2015 - 2016
Πολλά σεμινάρια και ημερίδες διεξήχθηκαν κατά το σχολικό έτος 2015- 2016 , με αφορμή την διεξαγωγή του μαθήματος για πρώτη φορά στην γ΄τάξη γυμνασίου. Παρακάτω παρουσιάζεται φωτογραφικό υλικό από τα διάφορα σεμινάρια και ημερίδες, που υπήρξε συμμετοχή μου στις εισηγήσεις των προγραμμάτων τους. Το υλικό κάθε σεμιναρίου-ημερίδας , μπορείτε αν ενδιαφέρεστε να το κατεβάσετε , από την ιστοσελίδα της ΠΕΚΑΤΕ , με την συμμετοχή της οποίας πραγματοποιήθηκαν τα παρακάτω σεμινάρια.

Hμερίδα που πραγματοποιήθηκε το Ημερίδα που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 13 Φεβρουαρίου 2016  στην Τρίπολη  σε  αίθουσα του
1ου ΕΚ - Τρίπολης

Ημερίδα που διοργανώθηκε το Σάββατο 12 Δεκεμβρίου 2015, στο 13ο Γυμνάσιο Πατρών (Αυστραλίας 62 & Κανελλοπούλου-Πάτρα)
Ημερίδα και βιωματικό εργαστήριο , που διοργανώθηκε την Τετάρτη 2 Δεκεμβρίου 2015,
στο 4ο ΓΕΛ Λάρισας.

Ημερίδα που διοργανώθηκε την Τετάρτη 19 Νοεμβρίου 2015, στο αμφιθέατρο του Αμερικανικού Κολεγίου Αθηνών Pierce, στην Αγία Παρασκευή.

Ημερίδα που διοργανώθηκε την Τετάρτη 4 Νοεμβρίου 2015, στην αίθουσα εκδηλώσεων της Ελληνογαλλικής Σχολής Jeanne D' Arc, στον Πειραιά.

Σεμινάριο που διεξήχθη την ΠΕΜΠΤΗ 24 Σεπτεμβρίου 2015,στην κεντρική αίθουσα του ΥΠΟΠΑΙΘ.