Αρχείο Απριλίου 2009

29 Απριλίου 2009, από admin

anakoinosi-doe.doc
anakoinosi-adedy.pdf

Ο Κολοσσός, κ. Καραμανλής!

27 Απριλίου 2009, από admin

Το λένε όλες οι δημοσκοπήσεις: Ο Κ. Καραμανλής είναι το «ισχυρό χαρτί» της Ν.Δ.. Κατά την ταπεινή μας γνώμη, τέτοιοι χαρακτηρισμοί μειώνουν την προσωπικότητα του? καταλληλότερου Πρωθυπουργού. Αυτό που του ταιριάζει περισσότερο είναι «ο Κολοσσός του Μαξίμου»! Γιατί μόνο έτσι μπορεί να εξηγηθεί το γεγονός, ότι σε πρόσφατη ομιλία του (Καστοριά), φόρτωσε όλα τα σκάνδαλα της κυβέρνησής του στο? Κολοσσαίο! Όχι, δεν τρελάθηκε ο Πρωθυπουργός. Απλά, προσβλήθηκε από τη Γρίπη των Χοίρων? Και καλά θα κάνει η Παγκόσμια Οργάνωση Υγείας (ΠΟΥ) ? αν θέλει να προλάβει την πανδημία ? να «τρέξει» στου Μαξίμου: εκεί ενδημεί ? εδώ και πέντε χρόνια ? η Γρίπη των Χοίρων!

«Με αγώνες απαντάμε στην κρίση»! Ανακοίνωση της ΠΑΣΚ Καθηγητών, με αφορμή το 14ο Συνέδριο της ΟΛΜΕ

anakoinosi-pask.pdf

Οργανικά κενά στο ΠΥΣΠΕ Πειραιά.

α) Προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών
prothesmia1.doc
β) Ενημερωτικό σημείωμα του Αιρετού για τις τοποθετήσεις
enimerosi22.doc
γ) Κενά Δασκάλων
kena-pe70.pdf
δ) Κενά Νηπιαγωγών
kena-pe-60.pdf
ε) Κενά ΣΜΕΑ
kena-smea.pdf
στ) Κενά Φυσικής Αγωγής
kena-pe-11.pdf
ζ) Κενά Αγγλικών
kena-pe-06.pdf
η) Κενά Μουσικής
kena-pe-16.pdf

Ο Αιρετός του ΠΥΣΠΕ Πειραιά ενημερώνει?

10 Απριλίου 2009, από admin

Σύμφωνα με ανακοίνωση της Διεύθυνσης Π.Ε. Πειραιά τα οργανικά κενά θα ανακοινωθούν στις 27 Απριλίου και η προθεσμία υποβολής δηλώσεων όσων μετατέθηκαν από άλλες Περιοχές Μετάθεσης, όσων επιθυμούν μετάθεση εντός της ίδιας Περιοχής (και είχαν υποβάλει δήλωση το Νοέμβριο), καθώς και όσων βρίσκονται στη Διάθεση του ΠΥΣΠΕ Πειραιά, ορίζεται από 27 Απριλίου μέχρι και 4 Μαϊου 2009. Για τη διαδικασία που θα ακολουθηθεί στις τοποθετήσεις υπάρχει αναλυτική ενημέρωση στην ιστοσελίδα της παράταξής μας. Τέλος - για την πληρέστερη ενημέρωσή σας - σας γνωρίζουμε τα τέσσερα σχέδια Κοινών Υπουργικών Αποφάσεων που αφορούν στις μεταβολές (ιδρύσεις, προαγωγές, συγχωνεύσεις, υποβιβασμούς και καταργήσεις) των σχολικών μονάδων - όλης της επικράτειας - για το σχολικό έτος 2009 -2010.

Ο Αιρετός του ΠΥΣΠΕ Πειραιά

Γιώργος Δημητρακόπουλος

Ανακοίνωση της Διεύθυνσης Πειραιά
anakoinosi4.doc
Ίδρυση και προαγωγή Νηπιαγωγείων
nipiagogeia.pdf
Κατάργηση, υποβιβασμός και συγχώνευση Νηπιαγωγείων
nipiagogeia1.pdf
Ίδρυση και προαγωγή Δημοτικών Σχολείων
dimotika.pdf
Κατάργηση, υποβιβασμός και συγχώνευση Δημοτικών Σχολείων
dimotika1.pdf

ΠΑ.ΣΟ.Κ.: Πρόταση για σύσταση Εξεταστικής Επιτροπής που θα διερευνήσει το σκάνδαλο Siemens

protasi-pasok.doc

Ενημερωτικό δελτίο από τον Αιρετό του ΚΥΣΠΕ.

airetos-kyspe.doc

Ενημέρωση από τον Αιρετό του ΚΥΣΠΕ.

8 Απριλίου 2009, από admin

α) Περί μεταθέσεων?
enimerosi21.doc
β) Κενά που δόθηκαν για τις μεταθέσεις
kena.doc

Ενημέρωση από τον Αιρετό του ΑΠΥΣΠΕ Κρήτης

8 Απριλίου 2009, από admin

apyspe-kritis.doc

«Σσσστ?, ο Υφυπουργός Παιδείας είναι (και αυτός) κουρασμένος»! Ανακοίνωση της ΠΑΣΚ Πειραιά.

6 Απριλίου 2009, από admin

anakoinosi-pask-peiraia.doc

Τα αποτελέσματα της συνάντησης των Ομοσπονδιών (ΔΟΕ ? ΟΛΜΕ) με τον Υφυπουργό Παιδείας.

6 Απριλίου 2009, από admin

anakoinosi-doe.doc
deltio-typoy-olme.doc

Ενημέρωση από τον Αιρετό του ΠΥΣΠΕ Πειραιά για υπεραριθμίες, μεταθέσεις - τοποθετήσεις.

5 Απριλίου 2009, από admin

enimerosi20.doc

Γ. Παπανδρέου: Οι προτάσεις του ΠΑ.ΣΟ.Κ. για την Παιδεία.

5 Απριλίου 2009, από admin

pasok5.doc

Σύσταση Προανακριτικής Επιτροπής για την υπόθεση των άγονων γραμμών προτείνει το ΠΑΣΟΚ.

3 Απριλίου 2009, από admin

?Περαιτέρω, στο ως άνω έγγραφό του ο κ. Ανακριτής αναφέρει ότι διαβιβάζει στη Βουλή τα στοιχεία της εκκρεμούς υπόθεσης ελλείψει δικαιοδοσίας «διερευνήσεως της εν λόγω φερομένης ενδεχομένως αξιοποίνου πράξεως κακουργήματος, για την οποία κρίνουμε ότι προέκυψαν στοιχεία, που σχετίζονται με την διάπραξή της εκ μέρους μέλους Κυβερνήσεως, κατά την άσκηση των καθηκόντων του».
protassi-pasok.doc

Μεταθέσεις 2009

3 Απριλίου 2009, από admin

α) Όλα τα ονόματα
onomata.xls
β) Βάσεις μεταθέσεων
vaseis.xls
γ) Ενημερωτικό του Αιρετού ΠΥΣΠΕ Πειραιά για έξοδα μετακίνησης και μετάθεσης.
enimerosi19.doc
δ) Καταγγελία του Αιρετού ΚΥΣΠΕ
kataggelia3.doc

Ακύρωση του πίνακα Διευθυντών στο ΠΥΣΔΕ Αν. Θεσσαλονίκης.

pysde.doc

Προσωρινή Ημερήσια Διάταξη για την 78η Γ.Σ. του Κλάδου.

doe11.pdf

Πρόταση του Σχολικού Συμβούλου ΕΑΕ για ιδρύσεις Τμημάτων Ένταξης.

protasi.pdf

Οι βάσεις των φετινών μεταθέσεων

1 Απριλίου 2009, από admin

metatheseis.pdf

Προτάσεις ? σοκ από κυβερνητικούς αξιωματούχους για μείωση μισθών στο Δημόσιο.

1 Απριλίου 2009, από admin

1. «Δηλώσεις- «σοκ» για μείωση μισθών στους δημόσιους υπαλλήλους έκανε ο οικονομικός σύμβουλος του πρωθυπουργού και καθηγητής Οικονομικών στο Οικονομικό Πανεπιστήμιο της Αθήνας κ. Αποστόλης Φιλιππόπουλος?» 2. «Την παρακράτηση μισού μισθού από το σύνολο των δημοσίων υπαλλήλων και την επιβολή νέας κράτησης 2% στα επιδόματα, προτείνει το Διοικητικό Συμβούλιο του Ταμείου Πρόνοιας, ύστερα από εισήγηση του προέδρου?»
protaseis.doc