Αρχείο Ιουλίου 2010

Μετακινήσεις δημοσίων υπαλλήλων μετά την απογραφή

31 Ιουλίου 2010, από admin

α) Δημοσίευμα του “Βήματος”

“Ευρείες ανακατατάξεις στον σκληρό πυρήνα του κράτους, με μαζικές μετακινήσεις προσωπικού, συγχωνεύσεις ή και καταργήσεις οργανισμών και φορέων και θέσπιση νέου μισθολογίου, σηματοδοτεί η απογραφή των δημοσίων υπαλλήλων, όπως άφησαν να εννοηθεί οι…”

apografi-31_7_10.pdf

β) Ανακοίνωση της ΑΔΕΔΥ

“Οι αριθμοί διαψεύδουν μια συστηματική και χρόνια παραποίηση, διαστρέβλωση της πραγματικότητας με τα περί 1,5 - 2 ακόμη και 2,5 εκατ. Δημοσίων Υπαλλήλων. Αποδεικνύεται ότι τόσο σε αριθμό όσο και σε μισθολογική δαπάνη είμαστε κάτω από το…”

adedy-31_7_10.pdf

Αναστολή προσλήψεων στους ΟΤΑ Α’ βαθμού

29 Ιουλίου 2010, από admin

“Σύμφωνα με το άρθρο 47, παρ. 18 του ν. 3848/2010 (ΦΕΚ 71 Α’) με το οποίο αντικαταστάθηκε το τελευταίο εδάφιο της παρ. 1 του άρθρου 10 του ν. 3833/2010 (ΦΕΚ 40 Α’ ) η αναστολή των προσλήψεων επεκτάθηκε και στην…”

egyklios-ypes.pdf

Στάση πληρωμών - από 13 Αυγούστου - στο Δήμο Πειραιά!

29 Ιουλίου 2010, από admin

“Σε οικονομικό αδιέξοδο έχει περιέλθει ο δήμος Πειραιά, είπε σε έκτακτη συνέντευξη Τύπου την Πέμπτη, ο δήμαρχος Παναγιώτης Φασούλας, τονίζοντας ότι από τις 13 Αυγούστου ο δήμος κάνει στάση πληρωμών αφού δεν μπορεί να εκπληρώσει τις υποχρεώσεις του, ούτε καν να πληρώσει τους εργαζόμενους. Αιτία για αυτό το αδιέξοδο είναι…”

dimos-peiraia.pdf

Ενημέρωση του Αιρετού ΑΠΥΣΠΕ Αττικής για εκπαιδευτικές άδειες, αποσπάσεις σε Γραφεία κ.ά.

27 Ιουλίου 2010, από admin

Το ΑΠΥΣΠΕ Αττικής συνεδρίασε τη Δευτέρα 26 Ιουλίου 2010 και ασχολήθηκε και με τα παρακάτω θέματα:

enimerosi-27_7_10.pdf

Ανακοινώθηκαν τα κενά στο ΠΥΣΠΕ Πειραιά. Δήλωση τοποθέτησης μέχρι και 23 Αυγούστου

26 Ιουλίου 2010, από admin

Ανακοινώθηκαν από τη Διεύθυνση Π.Ε. Πειραιά τα λειτουργικά κενά, βάσει των οποίων καλούνται οι αποσπασμένοι - από άλλα ΠΥΣΠΕ - εκπαιδευτικοί να υποβάλλουν δήλωση τοποθέτησης με καταληκτική ημερομηνία την 23η Αυγούστου. Μέχρι την ίδια ημερομηνία θα μπορούν και οι εκπαιδευτικοί που υπέβαλαν αίτηση απόσπασης εντός ΠΥΣΠΕ - καθώς και οι εκπαιδευτικοί που παρέμειναν στη Διάθεση - να τροποποιήσουν την αρχική τους δήλωση. Επισημαίνω, πως στη δήλωσή τους οι συνάδελφοι μπορούν να επιλέξουν και σχολικές μονάδες που δεν εμφανίζουν κενά σε αυτή τη χρονική συγκυρία.

Ο Αιρετός του ΠΥΣΠΕ Πειραιά
Γιώργος Δημητρακόπουλος (τηλ. επικοινωνίας 6977-747439)

α) Η εγκύκλιος του Διευθυντή Εκπαίδευσης
egkyklios-pyspe.doc
β) Δήλωση τοποθέτησης
dilosi2.pdf
γ) Λειτουργικά κενά Νηπιαγωγείων
kena-pe-60.xls
δ) Λειτουργικά κενά Δημοτικών σχολείων (ανακοινοποίηση στο ορθό)
leitourgika-kena-pyspe-peiraia.xls

Ανασυγκροτούνται τα ΠΥΣΠΕ και ΠΥΣΔΕ. Αιτήσεις μέχρι και 10 Αυγούστου

α) Η προκήρυξη για τα ΠΥΣΠΕ
prokiriksi-pyspe.doc
β) Αίτηση υποψηφίου
aitisi.doc
γ) Διοικητική υπηρεσία
dioikitiki-ypiresia-pyspe.xls

Ανακοινώθηκαν από το Υπουργείο οι αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ και από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ

α) Δελτίο τύπου του Υπουργείου
deltio-typou-26_7_10.doc
β) Οι αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ
apospaseis_se_pyspe_2010.xls
γ) Οι αποσπάσεις από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ
apospaseis_se_pysde_2010.doc

Οδηγίες του Υπουργείου για την ανασυγκρότηση των Υπηρεσιακών Συμβουλίων και των Συμβουλίων Επιλογής

22 Ιουλίου 2010, από admin

odigies-19_7_10.pdf

Αρχίζει την Παρασκευή η διαδικασία των συνεντεύξεων για τους υποψήφιους Διευθυντές Εκπαίδευσης

21 Ιουλίου 2010, από admin

Αρχίζει την Παρασκευή (23 Ιουλίου) η διαδικασία των συνεντεύξεων για τους υποψήφιους Διευθυντές Εκπαίδευσης της Περιφερειακής Διεύθυνσης Ηπείρου. Το Σάββατο θα περάσουν από συνέντευξη οι υποψήφιοι της Περιφερειακής Διεύθυνσης Πελοποννήσου.

Οι αξιολογικές μονάδες των υποψηφίων Διευθυντών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης

20 Ιουλίου 2010, από admin

α) Κοινοποίηση μορίων
koinopoiisi-morion-pe.rtf