ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ Φ.Α. ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2023-24 PDF Εκτύπωση E-mail
Τετάρτη, 27 Σεπτέμβριος 2023 20:32
     Η επιμορφωτική συνάντηση πραγματοποιήθηκε στις 27-9-2023 στο 2ο ΕΠΑΛ Ευόσμου, για τους Εκπαιδευτικούς Φυσικής Αγωγής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης που ανήκουν στην επιστημονική ευθύνη της 1ης Θέσης Συμβούλου Εκπαίδευσης Φ.Α. Δυτικής Θεσσαλονίκης. Τα θέματα της επιμορφωτικής συνάντησης αφορούσαν στα παρακάτω:
(κάντε κλικ πάνω στο θέμα για να δείτε την παρουσίαση)

Σχεδιασμός και οργάνωση του μαθήματος Φυσικής Αγωγής (και αξιολόγηση μαθητών στο γυμνάσιο και στο λύκειο)

ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ: "ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΚΙΝΗΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΔΕΞΙΟΤΗΤΩΝ ΧΕΙΡΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΚΑΙ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ: ΑΠΟ ΤΙΣ ΒΑΣΙΚΕΣ ΔΕΞΙΟΤΗΤΕΣ ΣΤΟ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ" PDF Εκτύπωση E-mail
     Το σεμινάριο πραγματοποιήθηκε στις 14-12-2023 στο σχολικό Γυμναστήριο του 2ου ΓΕΛ Αμπελοκήπων. Διοργανώθηκε σε συνεργασία με τις Ομοσπονδίες Χειροσφαίρισης και Πετοσφαίρισης για τους Εκπαιδευτικούς Φ.Α. Α/θμιας και Β/θμιας Εκπ/σης που ανήκουν στην ευθύνη της 1ης Θέσης Συμβούλου Φ.Α. Δυτικής Θεσσαλονίκης. Το σεμινάριο μεταδόθηκε και εξ αποστάσεως μέσω webex.

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΥΛΙΚΟ

ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ: "ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ, ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΑΙ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΤΟΥ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ" PDF Εκτύπωση E-mail
Τετάρτη, 25 Οκτώβριος 2023 17:58
     Το σεμινάριο πραγματοποιήθηκε εξ αποστάσεως, μέσω webex,  στις 24 και 25 Οκτωβρίου 2023. Διοργανώθηκε από τον Σύμβουλο Εκπαίδευσης Φ.Α. της 1ης Θέσης Δυτικής Θεσσαλονίκης για τους εκπαιδευτικούς Φ.Α. Α/θμιας και Β/θμιας εκπαίδευσης των σχολικών μονάδων ευθύνης της 1ης Θέσης.

Παρουσιάσεις - επιμορφωτικό υλικό:

Υπόδειγμα σχεδίου μαθήματος (2) σε word
                        (σε περίπτωση μη αυτόματης λήψης των αρχείων word κάντε αντιγραφή-επικόλληση του συνδέσμου)

ΗΜΕΡΙΔΑ: "ΔΙΑΣΦΑΛΙΣΗ ΚΑΙ ΠΡΟΑΓΩΓΗ ΤΗΣ ΥΓΕΙΑΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΤΗΣ ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ" PDF Εκτύπωση E-mail
Imerida 6-3-24

Η ημερίδα πραγματοποιήθηκε στις 6-3-2024 στην αίθουσα εκδηλώσεων του 2ου ΕΠΑΛ Ευόσμου. Οργανώθηκε από τον Σύμβουλο Εκπαίδευσης Φ.Α. σε συνεργασία με το ΤΕΦΑΑ Θεσσαλονίκης για τους εκπαιδευτικούς Φ.Α. επιστημονικής ευθύνης της 1ης Θέσης Συμβούλου Εκπαίδευσης Φ.Α. Δυτικής Θεσσαλονίκης.

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ - ΥΛΙΚΟ ΕΙΣΗΓΗΣΕΩΝ

Ημεριδα:"Φυσικη κατασταση, Υγεια και Δια βιου ασκηση στη σχολικη Φυσικη Αγωγη" PDF Εκτύπωση E-mail
Imerida PE
     Η ημερίδα πραγματοποιήθηκε στις 22-2-2018 στο αμφιθέατρο του ΕΕΕΕΚ Σερρών. Οργανώθηκε από τον Σχολικό Σύμβουλο Φυσικής Αγωγής σε συνεργασία με το Τ.Ε.Φ.Α.Α. Σερρών για τους εκπαιδευτικούς Φ.Α. της περιφερειακής ενότητας Σερρών.
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ - ΥΛΙΚΟ ΕΙΣΗΓΗΣΕΩΝ

« Έναρξη  Προηγούμενο   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   Επόμενο   Τέλος   »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL