ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ PDF Εκτύπωση E-mail

επιστημονικής ευθύνης της 1ης Θέσης Συμβούλου Φ.Α. Δυτικής Θεσσαλονίκης
Imerida 6-3-24
Τετάρτη 6-3-2024, ώρα 11.00 - 14.00, Αίθουσα Εκδηλώσεων 2ου ΕΠΑΛ Ευόσμου

Θέμα: "Διασφάλιση και Προαγωγή της Υγείας μέσα από το μάθημα της Φυσικής Αγωγής"

Επιμορφωτικό Σεμινάριο

Εκπαιδευτικών Φ.Α. Α/θμιας και B/θμιας Εκπαίδευσης

Πέμπτη 14-12-2023, ώρα 14.00 - 16.00, κλειστό Γυμναστήριο 2ου ΓΕΛ Αμπελοκήπων

Θέμα: "Ανάπτυξη κινητικών και αγωνιστικών δεξιοτήτων Χειροσφαίρισης και Πετοσφαίρισης στο σχολείο: από τις βασικές δεξιότητες στο αθλητικό παιχνίδι"

Εξ αποστάσεως Επιμορφωτικό Σεμινάριο

για τους Εκπαιδευτικούς Φ.Α. Α/θμιας και B/θμιας Εκπαίδευσης

Τρίτη 24-10-2023 και Τετάρτη 25-10-2023, ώρα 17.00 - 19.00

Θέμα: "Σχεδιασμός, οργάνωση και αξιολόγηση του μαθήματος Φ.Α."

Εκπαιδευτικών Φ.Α. B/θμιας Εκπαίδευσης

Τετάρτη 27-9-2023, ώρα 12.00 - 14.00, αίθουσα εκδηλώσεων του 2ου ΕΠΑΛ Ευόσμου

Θέματα: "ΑΠΣ και Νέα Προγράμματα Σπουδών - Προγραμματισμός διδακτικού έργου - Σχεδιασμός και οργάνωση του μαθήματος - άλλα θέματα"

Εκπαιδευτικών Φ.Α. Α/θμιας Εκπαίδευσης
επιστημονικής ευθύνης 1ης Θέσης Συμβούλου Φ.Α. Δυτικής Θεσσαλονίκης

Πέμπτη 7-9-2023, ώρα 9.00 - 13.00, αίθουσα εκδηλώσεων 22ου Δημοτικού Σχολείου Ευόσμου

Θέματα: "Αξιακοί προσανατολισμοί στη Φ.Α. - ΑΠΣ και Νέο Πρόγραμμα Σπουδών - Προγραμματισμός διδακτικού έργου - Σχεδιασμός και οργάνωση του μαθήματος - άλλα θέματα"

Κάλεσμα για αποστολή

Σχεδίων δράσης - Καλών πρακτικών - Διαθεματικών προγραμμάτων & Εκδηλώσεων

που υλοποιήθηκαν στο σχολικό έτος 2022-23,
για ανάρτηση στην ιστοσελίδα & διάχυση στις/στους συναδέλφους εκπαιδευτικούς Φ.Α.

Η αποτύπωση πρέπει να είναι σε αρχείο pdf και να περιλαμβάνει:
  1. Εισαγωγικά: μια σύντομη περιγραφή με τον σκοπό και το περιεχόμενο (υπό μορφή περίληψης).
  2. Στη συνέχεια: αναλυτικά τους στόχους με τις δραστηριότητες και τα αποτελέσματα, όπως υλοποιήθηκαν (εμπλουτισμένα με εικόνες, σχήματα και περιγραφές, που διευκολύνουν τον αναγνώστη στην γρήγορη κατανόηση).
  3. Στο τέλος (προεραιτικά): γενική αποτίμηση, συμπεράσματα και προστιθέμενη αξία για το μάθημα της Φυσικής Αγωγής και την εκπαίδευση γενικότερα.
Αποστολή στη διεύθυνση:  Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.

Εκπαιδευτικών Φ.Α. Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης

Τετάρτη 3-5-2023, ώρα 12.00 - 14.00, αίθουσα εκδηλώσεων 2ου ΕΠΑΛ Ευόσμου

Θέματα: Σχεδιασμός διδασκαλίας Φ.Α. με σύνθεση στόχων - Ενδοσχολικές αθλητικές δραστηριότητες & εκδηλώσεις με τη λήξη του σχολικού έτους

Προγραμματισμένες επισκέψεις σε σχολικές μονάδες