Σχολική Επιτροπή

Το παρακάτω αρχείο διαχειρίζεται τα στοιχεία που είναι απαραίτητα για τη Σχολική Επιτροπή μίας Σχολικής Μονάδας.

Οι λειτουργίες του είναι:
    • Κρατάει βιβλία εσόδων - εξόδων και στοιχεία προμηθευτών.
    • Εκτυπώνει όλα τα απαραίτητα έγγραφα για το τέλος του κάθε μήνα και το τέλος του έτους.
    • Εκτυπώνει το βιβλίο των εξόδων με καθορισμένο αριθμό σειρών ανά σελίδα, ώστε να γίνει επαλήθευση με το πραγματικό βιβλίο εξόδων.
    • Εκτυπώνει τη συγκεντρωτική κατάσταση προμηθευτών η οποία πρέπει να υποβληθεί ηλεκτρονικά το Σεπτέμβριο του επόμενου έτους (ΚΒΣ).
    • Δημιουργεί στο τέλος του έτους ένα αντίγραφό του με ενημερωμένα τα στοιχεία εσόδων - εξόδων - ταμειακού υπόλοιπου για το επόμενο έτος.
    Αποτελείται από έξι φύλλα εργασίας:
    • Στοιχεία: Σε αυτό καταγράφονται τα βασικά στοιχεία της Σχολικής Μονάδας, της Σχολικής Επιτροπής και τα μέλη της.
    • Προμηθευτές: Καταγράφονται τα στοιχεία των προμηθευτών (Επωνυμία, ΑΦΜ, Διεύθυνση, ΔΟΥ).
    • Έσοδα: Καταγράφονται τα έσοδα της Επιτροπής (βιβλίο εσόδων).
    • Έξοδα: Καταγράφονται τα έξοδα της Επιτροπής (βιβλίο εξόδων).
    • Εκτυπώσεις: Περιέχονται τα κουμπιά που εκτελούν τις παραπάνω λειτουργίες εκτυπώσεων.
    • Βοήθεια-Ρυθμίσεις: Περιέχονται κείμενα βοήθειας και κουμπιά που εκτελούν βοηθητικές ή άλλες λειτουργίες.
    Αρχείο: Σχολική Επιτροπή.xls
    Το αρχείο έχει μετονομαστεί λόγω περιορισμού χρήσης χαρακτήρων.

ΔΗΜΟΣΙΕΥΤΗΚΕ: 14/4/09 - ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΕ: 1/11/09