Επιμορφωτικη συναντηση Διευθυντων/-ντριων ΓΕΛ και Γυμνασιων για τις Δημιουργικες Εργασιες και τη θεματικη εβδομαδα PDF Εκτύπωση E-mail

Η επιμορφωτική συνάντηση πραγματοποιήθηκε στις 31-1-2017 στο 1ο ΕΠΑΛ Σερρών για τους Διευθυντές/-τριες των ΓΕΛ Σερρών (10.00 -12.00) και για τους Διευθυντές/-τριες των Γυμνασίων Σερρών (12.00-14.00). Οργανώθηκε από τους Σχολικούς Συμβούλους Δ.Ε. Σερρών σε συνεργασία με τη Δ/νση Δ.Ε. Σερρών και αποσκοπούσε στην πληρέστερη ενημέρωση και και τη μεθόδευση υλοποίησης των δημιουργικών εργασιών στα ΓΕΛ και των συνθετικών-δημιουργικών εργασιών & της θεματικής εβδομάδας στα Γυμνάσια.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΗΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ ΔΙΕΥΘΥΝΤΩΝ ΓΕΛ

«Υλοποίηση των δημιουργικών εργασιών στο Λύκειο: Ο ρόλος της διεύθυνσης και του συλλόγου διδασκόντων»
Κωνσταντίνος Τενεκετζής, Διευθυντής Δ.Ε. Σερρών

Βασίλης Εφόπουλος, Σχολικός Σύμβουλος ΠΕ19

Ερωτήσεις – παρεμβάσεις – διευκρινίσεις
Συντονιστής: Απόστολος Ντάνης, Σχολικός Σύμβουλος ΠΕ11

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΗΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ ΔΙΕΥΘΥΝΤΩΝ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ

«Η εισαγωγή των συνθετικών-δημιουργικών εργασιών και της θεματικής εβδομάδας στο γυμνάσιο: Ο ρόλος της διεύθυνσης και του συλλόγου διδασκόντων»
Κωνσταντίνος Τενεκετζής, Διευθυντής Δ.Ε. Σερρών

Λεωνίδας Παρτσανάκης, Σχολικός Σύμβουλος ΠΕ05

Απόστολος Ντάνης, Σχολικός Σύμβουλος ΠΕ11

«Παρουσίαση Καλών Πρακτικών για τη Θεματική Εβδομάδα»
Σοφία Ευθυμιάδου, Υπεύθυνη Προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων

Χρυσάνθη Παλάζη, Υπεύθυνη Σ.Σ.Ν.