ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

Webex για μαθητές και γονείς: Σύνδεση και γνωριμία με το περιβάλλον:

Για επιπλέον πληροφορίες μπορείτε να ανοίξετε και τον παρακάτω σύνδεσμο:

webex-οδηγίες για μαθητές

Σύνδεση μαθητών σε τηλεδιάσκεψη WEBEX

Για τους Μαθητές

Για να συνδεθείτε σε τηλεδιάσκεψη WebEX πρέπει να γράψετε στον φυλλομετρητή σας (browser) τη δικτυακή διεύθυνση (url) της ηλεκτρονικής αίθουσας τηλεκπαίδευσης που σας έχει δώσει η εκπαιδευτικός σας.

Αυτή θα είναι της μορφής: https://minedu-…..webex.com/meet/…. .

Παρακαλούμε καταγράψτε κάπου ή αποθηκεύστε στα αγαπημένα (bookmarks) τις διευθύνσεις των ηλεκτρονικών τάξεων που σας κοινοποιούν οι εκπαιδευτικοί.

τρόποι εισόδου μαθητή στο webex meetings:

Οδηγός μαθητή για την εξ αποστάσεως εκπαίδευση

σύντομος οδηγός για την είσοδο των μαθητών

Προβεβλημένα

Εγκέλαδος, ο χορευτής της γης-Πρόγραμμα αγωγής υγείας

Μαθαίνω και ζωγραφίζω τα μέτρα προστασίας απο τους σεισμούς-τι μπορώ να πάρω μαζί μου σε περίπτωση σεισμού

διαδραστικός πίνακας δραστηριοτήτων για τον σεισμό-genial.ly

Μύθοι για τους σεισμούς: ο φυλακισμένος γίγαντας, ετεροπαρατήρηση διδασκαλίας

Διάδοση των δράσεων κάθε τάξης σε όλο το σχολείο: Η δομή της γης/τα στρώματα της γης-εσωτερικός και εξωτερικός πυρήνας, μανδύας, φλοιός

EuropeCodeWeek-τσάντα έκτακτης ανάγκης

EuropeCodeWeek-αντισεισμική προστασία-προσομοίωση σεισμού

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΥΓΧΡΟΝΗ ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

Σας ενημερώνουμε ότι εφόσον χρειαστεί,  η ασύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση πρόκειται να λειτουργήσει μέσω της πλατφόρμας e-me4all. Θα λειτουργήσει μία πλατφόρμα για το υποχρεωτικό πρωινό 1 και προαιρετικό ολοήμερο 1 (τμήμα Κας Κατερίνας και Κας Ευγενίας) και ξεχωριστή πλατφόρμα για το υποχρεωτικό πρωινό 2 και προαιρετικό ολοήμερο 2 (τμήμα Κας Αγγελικής και Κας Χρύσας)

Οι γονείς, μπορούν να κάνουν την εγγραφή των παιδιών τους στην ηλεκτρονική πλατφόρμα e-me4all  ακολουθώντας τον παρακάτω σύνδεσμο:

Ηλεκτρονική πλατφόρμα e-me

Αφού ολοκληρώσετε την εγγραφή σας, στέλνετε τον κωδικό στην εκπαιδευτικό της τάξης (στο προσωπικό της e-mail), προκειμένου να βρει την εγγραφή του παιδιού και να το κάνει δεκτό στην ηλεκτρονική τάξη. ΜΗΝ ΣΤΕΙΛΕΤΕ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΜΕΣΩ VIBER, μόνο στα προσωπικά e-mail των εκπαιδευτικών αναφέροντας το ονοματεπώνυμο του παιδιού.

e-mail Κας Ευγενίας: evgkalli45@gmail.com

e-mail Κας Κατερίνας: tsousikat2@gmail.com

e-mail Κας Χρύσας: chrissakapa@yahoo.gr

e-mail Κας Αγγελικής: aggdelli@yahoo.com

Καλό θα ήταν να προχωρήσετε άμεσα στην εγγραφή των παιδιών έτσι ώστε σε περίπτωση που χρειαστεί να κλείσουν τα σχολεία για κάποιες μέρες, να έχουν ολοκληρωθεί οι εγγραφές για να προχωρήσουμε αμέσως σε διαμοιρασμό υλικού.

Πως χρησιμοποιώ την e-me (για μαθητές)

Σας ευχαριστώ πολύ

Αργυρούδη Ευγενία

Οι τέσσερις εποχές του Αντόνιο Βιβάλντι