Εξωκλήσι Αγίου Αντωνίου

Το εξωκλήσι του Αγίου Αντωνίου, βρίσκεται στην πάνω γειτονιά κοντά στο παλιό συνεργατικό και είναι απλό και επίπεδο χωρίς την παρουσία αγιογραφιών.
 Κτίστηκε τον 18ο αιώνα πάνω σε παλαιότερο εκκλησάκι, που  καταστράφηκε.

Είναι μονόκλιτο, καμαροσκέπαστο .Εξωτερικά είναι πετρόκτιστο και το 2000  έχει συντηρηθεί η εξωτερική πέτρα. Το καμπαναριό είναι ξύλινο  και τοποθετημένο στα νοτιοδυτικά του ναού. Το τέμπλο του αντικαταστάθηκε το 2003 , με ξυλόγλυπτο, Οι εικόνες του είναι και αυτές πρόσφατες.

Λειτουργεί την ημέρα της γιορτής του Αγίου Αντωνίου, στις 17 Ιανουαρίου, καθώς και για ολόκληρο τον Ιανουάριο.

Εξωκλήσι Αγίας Βαρβάρας(γιορτάζει στις 4 Δεκεμβρίου και τελείται θεία λειτουργία).

Η εικόνα της Αγίας Βαρβάρας, είναι του 18ου  αιώνα και έχει μεταφερθεί από την Μ. Ασία.

Το εξωκλήσι της Αγίας Βαρβάρας βρίσκεται στην έξοδο του χωριού δεξιά στο  δρόμο για την Αγία Μαρίνα Ξυλιάτου .
 Κτίστηκε τον 16ον αιώνα. Είναι μονόκλιτο, χωρίς καμπαναριό (έχει σήμαντρο)  και εξωτερικά πετρόκτιστο. Το παρεκκλήσι παλαιότερα, ήταν ολόκληρο αγιογραφημένο. Σήμερα όμως περιορίζονται μόνο στο ιερό και στον κυρίως ναό. Το τέμπλο είναι ξύλινο και απλό. Οι εικόνες είναι όλες νεότερες.. Ο περίβολος του παρεκκλησίου, έχει συντηρηθεί και επιστρωθεί με χαλίκια.

Του Αγίου Ιωάννη του Θεολόγου.

Σύμφωνα με την παράδοση, στα δυτικά της Αγίας Βαρβάρας υπάρχουν ερείπια ναού του Αγίου Ιωάννη του Θεολόγου.

Το παρεκκλήσι του Αγίου Γεωργίου(γιορτάζει στις 23 Απριλίου και στις 3 Νοεμβρίου)

Στα βόρεια της κοινότητα και στο δρόμο για την κατωκοπιά , εντός του κοιμητηρίου, βρίσκεται ο ναός του Αγίου Γεωργίου.Κτίστηκε μεταξύ του 18ου – 19ου αιώνα. Είναι μικρό εκκλησάκι και αρχιτεκτονικά είναι μονόκλιτο. Εξωτερικά είναι πετρόκτιστο. Εσωτερικά είναι λιτό. Το τέμπλο ξύλινο αλλά απλό, του 20ου αιώνα. Οι εικόνες είναι του 20ου αιώνα. Το εκκλησάκι λειτουργείται αρκετές φορές το χρόνο. Εδώ γίνονται σχεδόν  όλες οι νεκρώσιμες ακολουθίες και λειτουργίες όλα τα ψυχοσάββατα.

<span style="mso-s