Πανελλαδική ενέργεια ΜΙΛΑ ΤΩΡΑ ενάντια στο Bullying-Διαγωνισμός ζωγραφικής.

«Το Χαμόγελο του Παιδιού» εν όψει της 6ης Μαρτίου Σχολικής Ημέρας Ενάντια στην Ενδοσχολική Βία και Εκφοβισμό θα πραγματοποιήσει για 8η συνεχή χρονιά μια σειρά δράσεων και εκδηλώσεων για την ευαισθητοποίηση του κοινού. Η σημαντικότερη δράση είναι η ίδια η φωνή των παιδιών και τα μηνύματα τους ενάντια σε αυτό το φαινόμενο.

Με βασικό μήνυμα το «ΜΙΛΑ ΤΩΡΑ» καλούνται όλα τα σχολεία και τα παιδιά να συμμετέχουν και να δημιουργήσουν το δικό τους μήνυμα.

Περιμένουμε τις ζωγραφιές σας πάνω στις οποίες καλό είναι να αναγράφετε το μήνυμα ΜΙΛΑ ΤΩΡΑ. Οι φωτογραφίες θα γίνουν βίντεο που θα σταλεί στο χαμόγελο του παιδιού.

Όσοι θέλουν να συμμετέχουν, παρακαλούνται να φωτογραφήσουν και να στείλουν τις ζωγραφιές των παιδιών στο mail του σχολείου: mail@5nip-chaid.att.sch.gr

Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων.

Οι εργασίες των παιδιών μας βρίσκονται στον παρακάτω σύνδεσμο:

Οι εργασίες των παιδιών μας

Ευχαριστούμε τα παιδιά και τους γονείς μας για την προθυμία που έδειξαν προκειμένου να πραγματοποιηθεί η δράση αυτή εξ αποστάσεως.

To 5o Νηπιαγωγείο Χαϊδαρίου ενάντια στο bullying-ανάρτηση απο το Χαμόγελο του Παιδιού