Ενημέρωση γονέων για συμμετοχή σε δράσεις του σχολείου μας

Σας ενημερώνουμε ότι το σχολείο μας συμμετέχει στη δράση ΄΄΄φροντίΖΟΥΜΕ γιατί νοιαζόμαστε΄΄ με τα πλαστικά καπάκια, της Κοινωνικής Συνεταιριστικής Επιχείρησης ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΜΕΤΡΑΕΙ ΤΑ ΑΣΤΡΑ.

Με τα καπάκια που στέλνουμε, αγοράζονται αναπηρικά αμαξίδια και παραδίδονται σε συνανθρώπους μας που τα έχουν ανάγκη.

Τα καπάκια συγκεντρώνονται στο σχολείο και περνάει σε τακτά χρονικά διαστήματα υπεύθυνος του οργανισμού και τα παίρνει.

Μπορείτε να φέρνετε στο σχολείο μπαταρίες προς ανακύκλωση καθώς συνεργαζόμαστε με την εταιρεία ΑΦΗΣ Α.Ε. απ΄ όπου περνούν και τις παίρνουν.

Θα μπορούσατε επίσης να συμμετέχετε στην ανακύκλωση χαρτιού καθώς στην είσοδο του σχολείου μας υπάρχει κάδος ανακύκλωσης χαρτιού σε συνεργασία με τον Κρατικό Οργανισμό ΕΔΣΝΑ.

Θα ήταν μεγάλη χαρά για μας να συμμετέχετε στις δράσεις μας που έχουν εθελοντικό, περιβαλλοντικό και κοινωνικό χαρακτήρα.

Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων,

Ευγενία-Κατερίνα-Αγγελική