ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΜΥΓΔΑΛΙΩΝ ΓΡΕΒΕΝΩΝ

Ο Πολιτιστικός Σύλλογος Αμυγδαλιών ανακοινώνει ότι  για επόμενο διάστημα  διοργανώνει τις παρακάτω εκδηλώσεις: 1) To Σάββατο 2 Μαρτίου στις 10.30 π.μ.   θα ξεκινήσουμε από το χώρο της πλατείας για το κόψιμο και τη μεταφορά των κέδρων. Όσοι επιθυμούν να συμμετέχουν θα πρέπει να βρίσκονται στο χώρο της πλατείας την προαναφερόμενη ώρα. (Σε περίπτωση κακοκαιρίας το κόψιμο και η μεταφορά των κέδρων θα γίνει το Σάββατο 9 Μαρτίου στις 10.30 π.μ.)2) Το Σάββατο  ρί» κερδίζει δωροεπιταγή 50 ευρώ (επί της αρχικής τιμής) προσφορά ADMIRAL. 3) Το Σάββατο 9 Μαρτίου και ώρα 7.00μ.μ. θα πραγματοποιηθεί η 13η Εκλογοαπολογιστική Συνέλευση του Συλλόγου. Τα θέματα της ημερήσιας διάταξης θα είναι: Απολογισμός του απερχόμενου Διοικητικού Συμβουλίου για τα πεπραγμένα και πρόγραμμα δράσης για το νέο Διοικητικό Συμβούλιο. Οικονομικός απολογισμός του Διοικητικού Συμβουλίου και έκθεση της Επιτροπής Οικονομικού Ελέγχου. Εκλογές για την ανάδειξη νέου Διοικητικού Συμβουλίου και Επιτροπής Οικονομικού Ελέγχου. Στη συνέλευση δικαίωμα συμμετοχής έχουν όλα τα μέλη του Συλλόγου που είναι ταμειακά εντάξει. Όσοι και όσες επιθυμούν να είναι υποψήφιοι για το νέο Διοικητικό Συμβούλιο και την Επιτροπή Οικονομικού Ελέγχου,  πρέπει να το δηλώσουν γραπτά στον Πρόεδρο του Συλλόγου Αργύρη Καραλιόλιο μέχρι την Πέμπτη  7  Μαρτίου 2019. Σε περίπτωση που δεν υπάρξει απαρτία, η Εκλογοαπολογιστική  Συνέλευση θα πραγματοποιηθεί στον ίδιο χώρο  το Σάββατο 16  Μαρτίου και ώρα 6.00μ.μ. 4) Την Κυριακή 10 Μαρτίου  στις 8.30 μ.μ., θα γίνει το άναμμα  του παραδοσιακού «φανού» στον προαύλιο χώρο του Σχολείου.  Στην εκδήλωση θα υπάρχει μουσική, χορός,  σουβλάκια, κρασί και τσίπουρο (δωρεάν).  5) Την Καθαρά Δευτέρα στην τοποθεσία Αγία Βαρβάρα θα γιορταστούν τα κούλουμα. Θα υπάρχει άφθονη φασολάδα  λαγάνες, νηστίσιμα εδέσματα και κρασί δωρεάν. Επίσης θα γίνει και ο καθιερωμένος διαγωνισμός πετάγματος του χαρταετού. Σε περίπτωση κακοκαιρίας η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στο προαύλιο του Σχολείου.

Αμυγδαλιές Γρεβενών   Eπικοινωνία

Απόκριες 10-11/3/2019

Ντοπιολαλιά (λεξιλόγιο) Πικριβενίτσας

Εκλογικός κατάλογος του 1914