Σας ενημερώνουμε ότι εκπαιδευτικοί και μαθητές μπορούν να ενημερώνονται για προτάσεις σχετικές με προορισμούς εκπαιδευτικών εκδρομών στην χώρα μας, μέσω της ψηφιακής διαδραστικής πλατφόρμας «ΠΑΙΔΙΑ ΠΑΜΕ ΕΛΛΑΔΑ», η οποία λειτουργεί στην ηλεκτρονική δ/νση: http://schools-go-greece.gr.
Η ψηφιακή πλατφόρμα http://schools-go-greece.gr περιλαμβάνει ήδη σημαντικό ψηφιακό υλικό που δημιούργησαν και κατέθεσαν οι σχολικές μονάδες σε προηγούμενες δράσεις.
Επίσης, η ψηφιακή πλατφόρμα http://schools-go-greece.gr μπορεί να παράσχει εφεξής και τη δυνατότητα στα πιστοποιημένα μέλη της, μέσω της υπηρεσίας βίντεο του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου, να υποβάλουν τα βίντεό τους στo πλαίσιο της δράσης: «Τραγουδάμε για τον τόπο μας».
Περισσότερα...