You are here: Αρχική
Ανακοινώσεις - Νέα
Επιμορφωτικό Πρόγραμμα: «Κινούμενη Εικόνα (Animation) και η Παιδαγωγική Αξιοποίησή της»
![](/kdimitrakakis/kdim/media/system/images/arrow.png)
![](/kdimitrakakis/kdim/media/system/images/arrow.png)
Η συνεχώς διευρυνόμενη χρήση του animation - μέσα και από τις νέες τεχνολογίες- το καθιστά ισχυρό εργαλείο για εκπαιδευτικούς, επαγγελματίες αλλά και ανθρώπους που αναζητούν χώρους έκφρασης της δημιουργικότητας τους. Ειδικά στις ημέρες μας, με την εισαγωγή των ψηφιακών μέσων στην καθημερινότητα μας, γινόμαστε δέκτες μηνυμάτων με χρήση της κινούμενης εικόνας σε όλους τους τομείς των δραστηριοτήτων μας. Η ευκολία διάχυσης ενός μηνύματος, σε «μικρούς» και «μεγάλους», μέσω του animation το καθιστά την ιδανικότερη επιλογή για δημιουργούς και εκπαιδευτικούς.
dt animation e-learning animation