You are here: Αρχική
Ανακοινώσεις - Νέα
Πανελλήνιος Διαγωνισμός F1 in Schools για μαθητές Δημοτικών Σχολείων
![](/kdimitrakakis/kdim/media/system/images/arrow.png)
![](/kdimitrakakis/kdim/media/system/images/arrow.png)
Ξεκίνησαν οι εγγραφές ομάδων για τον Πανελλήνιο Διαγωνισμό F1 in Schools για μαθητές από Δημοτικά Σχολεία.
Το F1 in Schools οδηγεί τους μαθητές στην εμπειρική απόκτηση βασικών γνώσεων πάνω στις Φυσικές Επιστήμες, Νέες Τεχνολογίες, Μηχανική και Μαθηματικά σε συνδυασμό με τις Τέχνες (βλέπετε STEM ή STEAM Εκπαίδευση), καθώς και στην ανάπτυξη πολύτιμων δεξιοτήτων και ικανοτήτων (προσωπικών και επαγγελματικών). Δημιουργώντας μια μικρογραφία αγωνιστικού αυτοκινήτου Formula 1 από χαρτόνι, οι μαθητές αποκτούν γνώσεις Καινοτομίας & Επιχειρηματικότητας, μαθαίνουν να συνεργάζονται και να δουλεύουν ομαδικά στα πρότυπα επαγγελματικών ομάδων.
Περισσότερα...
Σχέδιο Εκπαιδευτικής Δράσης - Πρόγραμμα «F1 in Schools για Δημοτικά Σχολεία»